January 20, 2022

Kilka miesięcy temu Toyota postanowiła podpisać sojusz z amerykańską firmą Tesla, producentem elektrycznych pojazdów  ekologicznych. Na początku nikt nie wiedział co wyniknie z tej współpracy, teraz jednak wiadomo. Owocem działań dwóch firm będzie całkowicie nowa, ekologiczna wersja Toyoty RAV4.

Stworzenie od podstaw niezwykle wydajnego, nie awaryjnego, a przede wszystkim wyjątkowo przystępnego cenowo napędu elektrycznego jest niezwykle trudne, dlatego też Toyota zdecydowała się skorzystać z gotowych rozwiązań, które oferuje Tesla. Proces projektowy trwa naprawdę długo, pochłania zresztą nie tylko sporo czasu, ale także zasobów ludzkich oraz przede wszystkim środków finansowych.

Już za dwa lata możemy spodziewać się seryjnej produkcji całkowicie elektrycznej wersji Toyoty RAV4.  Nie trzeba będzie jednak czekać tak długo na obejrzenie wyników współpracy Tesli i Toyoty, bowiem pod koniec bieżącego roku ma się pojawić spora seria prototypów.  Według informacji producenta pierwsze pojazdy z tej serii są już gotowe i przechodzą właśnie testy. Zobacz ciekawa wiedza o Turbosprężarkach w internecie!

Toyota ma już w swoim port folio krótką serię elektrycznych modeli RAV4, które produkowane były między 1997, a 2003 rokiem. Do tej pory możemy zobaczyć te pojazdy na ulicach w USA.

Także i tym razem elektryczna Toyota RAV4 będzie produkowana przede wszystkim z myślą o klientach w Stanach Zjednoczonych. Na razie nie ma żadnych informacji wskazujących na sprzedaż elektrycznej wersji RAV4 na innych kontynentach.

Psychologia i partnerzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość! Wszelkie info o Waszym sportowym zdrowiu!

Blog psychologiczny z innej strony

Blog psychologiczny z innej strony