January 20, 2022

W tym wątku zajmiemy się doborem odpowiedniego oświetlenia które nie tylko pozwoli nam na komfortową jazdę po zmroku ale przede wszystkim wpłynie na nasze bezpieczeństwo i widoczność na drodze. W Polsce mamy obowiązek posiadania oświetlenia nawet w dzień, nie musi być włączone ale musi być na wyposażeniu roweru. Jest to bardzo rozsądny przepis, a stosowanie się do niego pozwoli zaoszczędzić 200zł – tyle właśnie wynosi mandat za brak lampek…

W dzisiejszych czasach rower cieszy się ogromną popularnością; jedni z powodzeniem traktują go jako ekologiczny środek transportu, pozwalający zaoszczędzić nie tylko pieniądze ale również czas i nerwy, drudzy widzą w nim hobby, pasje i sposób na aktywny wypoczynek, a dla jeszcze innych stanowi on modny i pożądany gadżet. Nie ma co ukrywać że poza oczywistymi walorami użytkowymi, większość z nas patrzy głównie na markę oraz estetykę. Prężnie rozwijający się rynek rowerowy i coraz to bardziej wymagająca klientela spowodowały ogromną dostępność akcesoriów – duży wybór pozwoli spersonalizować nasz jednoślad w taki sposób na jaki mamy ochotę oraz wyróżnić się z tłumu.

Oświetlenie sygnalizujące:

Jak sama nazwa wskazuje jest to oświetlenie które sygnalizuje że znajdujemy się na drodze oraz sprawia że jesteśmy bardziej widoczni dla kierowców. Zazwyczaj montowane na gumowych paskach i zasilane dwoma małymi bateriami typu CR lampki zapewniają podstawowy poziom bezpieczeństwa. Taki zestaw jest dosyć poręczny, szybki w demontażu oraz w miarę żywotny – przy niezbyt częstym użytkowaniu baterie powinny starczyć na kilka miesięcy. Koszt takiego zestawu w zależności od sklepu czy producenta waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Psychologia rowerowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość! Wszelkie info o Waszym sportowym zdrowiu!

Blog psychologiczny z innej strony

Blog psychologiczny z innej strony